Hokage

Toto forum je o diskutovani anime a manga o vyrobe ninjovskich zbrani a bojovich umeni
 
DomovGalleryHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Akatsuki------

Goto down 
AutorSpráva
Deveol
Anbu
Anbu
Deveol

Počet príspevkov : 12
Join date : 05.08.2009
Age : 25

Akatsuki------ Empty
OdoslaťPredmet: Akatsuki------   Akatsuki------ Icon_minitimeŠt august 06, 2009 1:01 pm

POZOR! Nasledujúci text odhaľuje informácie z deja!Akatsuki (znamená „úsvit“ alebo „brieždenie“) je tajná organizácia zložená z malého počtu členov (maximálne 10) a nepresného počtu agentov. Niektorí agenti ani nevedia, že pracujú pre Akatsuki, pretože sú ovládaní rôznymi technikami. Všetci členovia nejakým spôsobom zradili svoje dediny, stali sa kriminálnikmi, ktorí sú hľadaní a veľmi nebezpeční (všetci sú ninjovia triedy S). Zvyčajne pracujú v tímoch po dvoch.


Tímy sú zostavené podľa vlastností a schopností členov tak, aby sa navzájom dopĺňali. Ak niekomu partner zomrie alebo ho zabijú, čo sa stáva častejšie, pracuje samostatne, až kým sa zaňho nenájde náhrada. Vo všeobecnosti, členom Akatsuki navzájom na sebe nezáleží, neprejavujú záujem o osud svojich kolegov, maximálne ich zaujíma, kto bol taký silný, že zabil jedného z nich. Keďže práca Akatsuki zahrňuje neustále cestovanie medzi jednotlivými krajinami, špionáž v dedinách a osobné stretnutia by boli nepraktické, využívajú na dorozumievanie sa určitý druh telepatie. Ak však potrebujú prebrať niečo dôležité aj s ostatnými členmi organizácie, môžu použiť „astrálnu projekciu“ na stretnutie v nejakej z mnohých tajných skrýš Akatsuki.

OblečeniePre členov Akatsuki je charakteristický dlhý, čierny plášť s červenými mrakmi, červenou podšívkou a vysokým golierom. Tiež nosia slamený klobúk s ostrými kovovými špičkami, ktoré pri pohybe vydávajú charakteristický cinkavý zvuk. Všetci majú purpurovo nalakované nechty na rukách alebo nohách. Každý člen Akatsuki nosí čelenku s preškrtnutým symbolom dediny, z ktorej pochádza. To symbolizuje ich pretrhnuté putá a stratu loajality k predchádzajúcemu domovu.

Každý člen nosí jedinečný, unikátny prsteň a žiaden ho nemá na tom istom prste, ako ostatní. Dokopy je desať prsteňov a na každom je iný symbol. Zdá sa, že prstene sú dôležité, ale ešte nevieme prečo. Avšak v Akatsuki majú len osem prsteňov, pretože Orochimaru si svoj nechal (aj keď pred siedmimi rokmi Akatsuki opustil) a Kakuzov prsteň má Skrytá Listová dedina – Konoha.

Členovia a prstene

Vodca Akatsuki Pein – pravý palec – Rei (nula)
Deidara – pravý ukazovák – Seiryuu (azúrový drak)
Konan – pravý prostredník – Byakko (biely tiger)
Uchiha Itachi – pravý prsteník – Suzaku (rumelkový vták)
Zetsu – pravý malíček – Genbu (čierna korytnačka)
Orochimaru – ľavý malíček – Kuuchin (ničota)
Hoshigaki Kisame – ľavý prsteník – Nanju (strelec/južná hviezda)
Kakuzu – ľavý prostredník – Hokuto (veľký voz/severná hviezda)
Hidan – ľavý ukazovák – Santai (tretia úroveň)
Tobi (predtým ho nosil Sasori) – ľavý palec – Gyokunyo (Madonna/nevinnosť)
História a ciele

Akatsuki založil Uchiha Madara. Spočiatku sa zaoberali vraždami na objednávku a špionážou a neboli veľmi nápadní. Niektorí členovia využívajú čas strávený v Akatsuki na dosiahnutie svojich vlastných cieľov. Teraz, keď sa dala Akatsuki do pohybu, začali jej členovia pracovať na dosiahnutie ich konečného cieľu, nadvlády nad svetom. Vodca Akatsuki, Pein, vytvoril tri kroky, ktoré musia splniť, aby dosiahli tento cieľ.

Za prvé, nazhromaždiť obrovské množstvo peňazí na podporu organizácie. Za druhé, zostaviť armádu žoldnierov, verných len Akatsuki. Vybudovať si reputáciu, prijímať a plniť každú zadanú misiu za cenu, ktorá je nižšia ako bežné sadzby a tým zároveň podporovať prvý krok. Spojiť menšie krajiny pod vedením Akatsuki a zruinovať známe veľké shinobi dediny, ktoré nebudú schopné konkurovať ich nízkym cenám a keby sa o to aj pokúsili, vynaložené náklady na misie sa im nevrátia.

Po vypustení chvostových démonov začne Akatsuki vojnu a po ich chytení, ich reputácia ohromne vzrastie a každá krajina bude od nich závislá. Bez obchodov a bez peňazí terajšie shinobi dediny zaniknú. Na záver, keď bude existovať len jedna veľká shinobi jednotka Akatsuki, bude veľmi jednoduché podmaniť si ostatné krajiny.Teraz je najväčšou snahou Akatsuki pochytať všetkých deväť chvostových démonov. V súčasnosti majú chytených šesť chvostových démonov (bijuu): troch neznámych, jednochvostého (Ichibi no Shukaku), dvojchvostého (Nibi no Nekomata) a trojchvostého (Sanbi no Isonade). Každému členovi je pridelený jeden démon, ktorého má chytiť živého alebo vo väčšine prípadov, osobu, do ktorej bol démon zapečatený (jinchuuriki).

Hneď ako je jeden chytený, privedie sa do najbližšej Akatsuki skrýše, kde sa začnú zhromaždovať členovia pomocou astrálnej projekcie. Pein vyvolá gigantickú sochu humanoidného monštra, pred ktorú je predložený démon alebo jinchuuriki. Každý člen zaujme svoju pozíciu na tom prste sochy, na ktorom nosí svoj prsteň a začnú pečatiť démona do sochy pomocou zapečaťovacej techniky Fuuin jutsu: Genryuu Kyuu Fuujin. Pred pečatením, z úst sochy vyjde akási hmota podobná deviatim drakom, ktorá obklopí jinchuurikiho a začne z neho vysávať démona a zapečaťovať ho do sochy. Podobný proces prebieha aj pri nezapečatenom chvostovom démonovi. Zapečaťovanie trvá dokopy tri dni.

Hoshigaki Kisame poznamenal, že je potrebné démonov zapečaťovať v určitom špecifickom poradí, aby predtým, ako sa zapečatí Kyuubi, predchádzajúcich osem démonov sochu nezničilo. Tobi, ktorý vydáva tajné rozkazy Peinovi, naznačoval, že chvostoví démoni majú účel v dobití celého sveta a tiež niečo v tom zmysle, že všetkých deväť nadobudnutých démonov prinavráti jeho sharinganu plnú silu. Pein má však inú predstavu.
Návrat hore Goto down
 
Akatsuki------
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hokage :: Listova-
Prejdi na: